Panel uživatele

Urgo na popáleniny - sterilní krytí

Urgo na popáleniny - sterilní krytí

Sterilní krytí URGO Na popáleniny je určeno k ošetření povrchových popálenin 1. a 2. stupně vzniklých v domácnosti (zarudnutí a puchýře).

109,90 Kč s DPH

Výrobce: URGO

Výhody výrobku:
URGO Na popáleniny – sterilní krytí je TLC mřížka, která je napuštěna hydrokoloidními částicemi a vazelínou. V kontaktu s exsudátem (výpotkem) z rány reagují hydrokoloidní částice s vazelínou a vytvářejí lipidokoloidní gel, který podporuje proces hojení a tiší bolest. Krytí se nepřilepí k ráně a umožňuje bezbolestnou výměnu. Krytí je nutno překrýt sekundárním obvazem: např. sterilním gázovým čtvercem, který upevníte elastickým obinadlem nebo kotoučovou fixační náplastí.

Návod k použití:
V případě povrchové popáleniny 2. stupně: ránu nejprve po dobu 15 minut chlaďte pod proudem studené vody, abyste zabránili rozšíření popáleniny.

Ve všech případech:
Ránu očistěte dezinfekcí bez obsahu alkoholu (opláchněte vodou nebo fyziologickým roztokem).
V případě popálenin nikdy nepoužívejte barevné dezinfekční přípravky.
Pečlivě osušte pomocí sterilní gázy.
Pokud je to možné, neporušujte puchýř, který tvoří ochrannou vrstvu proti infekci. Pokud praskne, vydezinfikujte jej. Je zbytečné odstraňovat odumřelou pokožku, pokud neodpadne sama.
Před aplikací krytí odstraňte ochranný obal. Přiložte na postižené místo.

V případě potřeby nastříhejte krytí na požadované rozměry pomocí čistých a vydezinfikovaných nůžek a poté jej překryjte sekundárním obvazem.

Je zbytečné před přiložením aplikovat krém.
Obvyklá doba, po kterou se krytí používá, je 5–6 dnů, přičemž první krytí se mění po 24 hodinách, další pak každých 48 hodin.

Kontraindikace:
Nepoužívejte na hluboké popáleniny 2. stupně, popáleniny 3. stupně nebo v případě popálenin v obličeji. V těchto případech je nutno se nejprve poradit s lékařem.

Upozornění:
Je určeno pouze k ošetření drobnějších poranění, jejichž velikost nepřesahuje rozměry jedné náplasti. U rozsáhlých popálenin je žádoucí, aby polštářek/krytí popáleninu na všech stranách značně přesahoval, aby mohl vstřebávat exsudát. Pokud po 6 dnech nevidíte žádné zlepšení hojení, poraďte se s lékařem. V případě veškerých popálenin u dětí se poraďte s lékárníkem. V případě klinických příznaků místní infekce (zarudnutí rozšířené i na nezasaženou pokožku, bolestivost, ...) se poraďte s lékárníkem nebo lékařem. Náplast URGO na popáleniny – sterilní krytí musí být použita hned po otevření obalu a skladována tak, aby byla chráněna před horkem, světlem a vlhkostí.

V případě opětovného použití jednorázového výrobku hrozí nebezpečí infekce.

Složení:
Polyesterová mřížka napuštěná hydrokoloidními částicemi a vazelínou.

Balení:
6 ks sterilního krytí

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení