ENTEROSGEL - detoxikační přípravek, perorální suspenze - sáčky v krabičce 10×15g

ENTEROSGEL - detoxikační přípravek, perorální suspenze - sáčky v krabičce 10×15g

ENTEROSGEL® je léčivý preparát, enterosorbent, který odvádí z organizmu škodlivé látky. Je to něco jako "chytrá" houba s póry, jejichž velikost odpovídá velikosti molekul škodlivých látek. Prospěšné látky preparát nesorbuje.

379,70 Kč s DPH

Výrobce: Bioline Products s.r.o.

Důležité je, že Enterosgel se nevstřebává do sliznice střevního a zažívacího (gastrointestinálního) traktu. Enterosgel přirozeným způsobem prochází střevním traktem a vstřebává toxiny, škodlivé baktérie a viry, po 7 hodinách se z organizmu vylučuje. Účinek Enterosgelu je klinicky dokázán, pomáhá jak při obvyklých střevních potížích, otravách z jídla, kocovině, tak i při léčbě těžkých systémových onemocnění, alergií a dalších nemocí, které vyvolávají intoxikaci organizmu. Enterosgel by neměl chybět v žádné domácí lékárničce.

ENTEROSGEL je preparát na bázi organického křemíku, určený k odvádění toxických látek z organizmu, k úpravě střevní mikroflóry, k regeneraci epitelu sliznic a ostatních tkání v organizmu. Vyznačuje se vysokou biokompatibilitou. Enterosgel má tyto následující vlastnosti:

Sorbční a detoxikační
Enterosgel má pevnou porézní zrnitou strukturu (podobnou houbě) se zadanými rozměry pórů, jejichž velikost umožňuje vázat a odvádět z organizmu pouze toxické látky střední molekulární hmotnosti: toxické sloučeniny, produkty rozpadu bílkovin, bilirubín, cholesterol, močovinu, kreatinin. Neodvádí z těla prospěšné látky (minerály, vitamíny, laktobaktérie apod.).

Baktericidní
Ničí patogenní mikroorganizmy v gastrointestinálním traktu (při perorálním použití) a na kůži či pohlavních orgánech (při aplikačním použití). Odvádí produkty rozpadu mikroorganizmů a produkty životní aktivity. Adhezi a zničení podléhají gram negativní a gram pozitivní mikroby, plísně rodu Candida. Preparát nevystavuje adhezi a neničí přirozenou mikroflóru střevního traktu (laktobaktérie, bifidobaktérie atd.) Na rozdíl od přirozené mikroflóry nemá patogenní mikroflóra afinitu ke střevnímu traktu, což zajišťuje její odvádění z organizmu fyziologickou cestou na povrchu Enterosgelu a likvidaci projevů disbakteriózy. Enterosgel váže a odvádí také rotaviry.

Regeneruje sliznice
Sorbcí toxických produktů životní aktivity mikroflóry, poškozujících epitel gastrointestinálního traktu, a také sorbcí produktů nedostatečného metabolizmu vytváří Enterosgel ideální podmínky pro regeneraci sliznic.

Mechanismus účinku Enterosgelu
Zvyšuje imunitní ochranu epitelové bariéry sliznice střevního traktu
V lumen střeva se zvyšuje hladina imunoglobulinu A, který je odpovědný za ochranu povrchu sliznice. Lidský organismus je tak chráněn před vstupem škodlivých látek ze střev.

Potlačuje endotoxinovou agresi
Užití Enterosgelu snižuje hladinu endotoxinu (lipopolysacharidu) přítomného v gramnegativních baktériích. Nadbytek endotoxinu v organizmu zhoršuje mnohé patologické procesy.

Nevratně váže alkohol a produkty jeho rozpadu
Užívání Enterosgelu umožňuje nejen účinně vázat produkty rozpadu alkoholu, které se nacházejí v gastrointestinálním traktu, ale i snížit jejich obsah v krvi, neboť acetaldehyd (produkt rozpadu alkoholu) se dostává z krve zpět přes játra do lumen střeva /enterohepatální cyklus/. Enterosgel je v lumen střeva pohlcuje a zabraňuje jejich zpětnému vstřebávání. Kromě tohoto užití Enterosgelu umožňuje snížit také systémovou intoxikaci organizmu, která stoupá na pozadí alkoholové intoxikace, a tím snížit toxickou zátěž jater a ostatních orgánů.

Enterosgel – detoxikační produkt z čisté přírody

Na severu Moravy, nedaleko česko-polské hranice, na soutoku řek Staříč a Bělé, leží balneologické lázně Jeseník. Zdejší voda má od nepaměti léčivé účinky a celkem 80 registrovaných pramenů a pramínků upoutává pozornost odborníků už po několik století! Za svou existenci a světovou proslulost vděčí lázně zdejšímu rodákovi Vincenzi Priessnitzovi, který zde založil v roce 1822 první vodoléčebný ústav na světě. Vznikla zde nová metoda lázeňského léčení, která se považuje za základ moderní balneoterapie. Později, v roce 1910, bylo dostavěno sanatorium a okolí pramenů a také nejvýznamnější lázeňská kulturní památka 1160 metrů dlouhá kolonáda. S tím jak vzrůstal světový věhlas "Vodního doktora", jak se také přezívalo V. Priessnitzovi, začaly kolonádu zdobit sochy a pomníky, darované horskému léčiteli z vděčnosti uzdravenými pacienty z prostředí tehdejší evropské aristokracie. Mezi nejznámější pacienty patří spisovatel N.V. Gogol, sochař L. Schwanthaler nebo skladatel Franz Liszt. Jméno hydroterapeuta V. Priessnitze bylo u příležitosti 200. výročí jeho narození zařazeno do kalendáře světových výročí UNESCO a rok 1999 byl vyhlášen rokem Vincenze Priessnitze.

Očistné, regenerační a ozdravné vlastnosti jesenické vody tvoří základ množství léčebných procedur (jehličnaté, perličkové, uhličité, podvodní, jodové koupele, koupele v proudící vodě, polévání, zábaly atd.). Lázeňské a léčebné tradice založené na očistných vlastnostech jesenické vody, byly rovněž brány na zřetel při výběru místa výroby unikátního moderního zdravotnického prostředku pro vnitřní použití - preparátu Enterosgel (CE 1023 - Certifikát č. 110058 QS/NB). PharmDr. Rodan Hojgr, stál u zrodu výroby zdravotnického prostředku Enterosgel v ČR Jeseníku. Enterosgel je z velké části složen z vody - čistá pórová voda za pomoci siloxanových vazeb udržuje pevnou strukturu a má schopnost působit, a to bez jakýchkoli nežádoucích účinků, proti průjmům a jiným zažívacím potížím, ale také čistit organizmus od mikrobů, toxinů, alergenů, produktů rozpadu alkoholu a může se používat i jako doplněk při léčbě antibiotiky. Technologie výroby, vybudovaná na využití vody z pramenů, umožnila vyrábět bezpečný detoxikační preparát. Dodejme, že z vody z Jeseníků!

Příbalové informace pro pacienty

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci. Leták uschovejte, protože obsahuje důležité údaje, na které byste měli dbát při použití tohoto přípravku. Možná se k němu budete muset vrátit. V případě dalších dotazů se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.

Co je Enterosgel® a k čemu se používá?
Enterosgel® je inovativní střevní adsorbent (enterosorbent), který působí v trávicím traktu, kde na sebe váže toxiny, škodlivé látky, patogeny a alergeny a odvádí je z těla ven.

Účinky přípravku Enterosgel®:

 • předchází vzniku toxických reakcí a alergenních reakcí nebo je oslabuje;
 • pomáhá odstranit průjem nebo zkrátit jeho trvání;
 • odstraňuje příznaky poruch trávení (dyspepsie);
 • urychluje odstranění alkoholu z organismu;
 • pomáhá obnovit užitečnou mikroflóru trávicího traktu;
 • chrání sliznice trávicího traktu a podporuje hojení poškozené sliznice;
 • snižuje toxickou zátěž jater a ledvin.

Enterosgel® se podává dětem i dospělým v případě následujících onemocnění:

 • akutní průjem různého původu, například bakteriálního, virového (včetně rotavirového) původu, průjem způsobený otravou z jídla, užíváním antibiotik, syndromem dráždivého tračníku atd.;
 • chronický průjem jakéhokoliv původu, např. způsobený malabsorpčním syndromem, chronickým zánětlivým onemocněním střeva atd.;
 • poruchy trávení (dyspepsie);
 • narušená střevní mikroflóra (např. v důsledku užívání antibiotik);
 • vředové onemocnění žaludku a dvanáctníku;
 • otravy, včetně intoxikace alkoholem nebo narkotiky;
 • chronické onemocnění jater a ledvin doprovázené jejich selháním;
 • alergická onemocnění (průduškové astma, potravinová alergie, kopřivka atd.);
 • kožní nemoci (atopická dermatitida, ekzém, acne vulgaris );
 • těhotenská toxikóza.

Zdraví lidé mohou Enterosgel® užívat za účelem:

 • prevence aterosklerózy a ischemické choroby srdeční (snížení hladiny cholesterolu v krvi);
 • prevence chronické intoxikace u lidí, kteří žijí v místech se znečištěným životním prostředím nebo pracují v zdravotně závadném prostředí (odvedení radionuklidů nebo solí těžkých kovů z těla);
 • profylaktické detoxikace organismu.

Enterosgel® napomáhá zvýšení odolnosti organismu a podporuje zlepšení zdravotního stavu.

Enterosgel® není absorbován a je z těla vyloučen do 12 hodin po užití.

Dříve než začnete užívat Enterosgel®

 • Neužívejte přípravek, jestliže trpíte ochablostí (atonií) střeva. Svého lékaře informujte, že užíváte tento prostředek.

Děti: Je prokázána bezpečnost a účinnost užívání přípravku Enterosgel® u dětí. Enterosgel® lze podávat dětem v souladu s návodem uvedeným v bodě 3.

Jak užívat Enterosgel®?

 • Doporučujeme užívat Enterosgel® již při prvních příznacích nemoci.

Enterosgel® se užívá vnitřně 1–2 hodiny před nebo po jídle. Přípravek se zapíjí vodou anebo se podává rozmíchaný v půl sklenici vody.

Standardní dávkování podle věku
Dospělí:

 • 15 g (1 sáček nebo 1 lžíce) 3x denně (45 g/24 hod).

Děti:

 • starší 5 let 10–15 g (2–3 lžičky) 3x denně (30–45 g/24 hod);
 • 1–5 let 5–10 g (1–2 lžička) 3x denně (15–30 g/24 hod);
 • do 1 roku 1,7 g (1/3 lžičky) až 6x denně před jídlem (celkově až do 10 g/24 hod). Jednotlivou dávku přípravku

Enterosgel® lze před užitím rozmíchat v mateřském mléce, vodě, ovocné šťávě nebo polotekuté kojenecké stravě (v poměru 1:3).


Příbalový leták
Akutní průjem

 • První dávka – 2 standardní jednorázové dávky, a dále jednorázová dávka po každé defekaci. Po zastavení průjmu se doporučuje užívat Enterosgel® dále po dobu 5 dnů ve standardní dávce podle věku.

Závažná otrava nebo intoxikace

 • Během prvních tří dnů léčby je možné standardní jednorázové dávky zdvojnásobit.

Prevence aterosklerózy a ischemické choroby srdeční

 • Dospělí: 1 standardní jednorázová dávka 3x denně po dobu 4–6 týdnů.

Prevence chronické intoxikace u lidí žijících v oblastech se znečištěným životním prostředím anebo pracujících ve zdravotně závadném prostředí

 • 2 standardní jednorázové dávky denně nebo jednorázová dávka 2x denně po dobu 7–10 dnů měsíčně.

Profylaktická detoxikace organismu

 • 1 standardní jednorázová dávka 3x denně po dobu 10–14 dnů. Doporučuje se 3–6 krát do roka detoxikační kůru opakovat.

Doporučení týkající se délky léčby

 • V případě akutní otravy se doporučuje užívat Enterosgel ® po dobu 3–5 dnů.
 • V případě chronických intoxikací a alergických onemocnění se doporučuje užívat přípravek po dobu 2–3 týdnů.

Co se stane, když vynechám dávku?

 • Bez obav pokračujte v užívání přípravku Enterosgel®.

Kontraindikace

 • Ochablost střeva (atonie).

Jaké vedlejší reakce může Enterosgel® způsobit?

 • Ve velmi vzácných případech se může objevit nevolnost nebo zácpa.

Užívání přípravku Enterosgel® v těhotenství nebo kojícími matkami

 • Enterosgel® je možné užívat v době těhotenství a kojení.

Co když užívám další léky?

 • Neexistují žádná data o snížení léčebného účinku léčivých přípravků při jejich současném užívání s přípravkem Enterosgel®.

Co se stane, když omylem užiju větší dávku přípravku Enterosgel®

 • Nebyly hlášeny žádné případy předávkování. Pacienti včetně malých dětí dobře snášejí Enterosgel® ve větších dávkách.

Vliv na schopnost řídit motorová vozidla a ovládat stroje

 • Enterosgel® nemá vliv na schopnost řídit motorová vozidla nebo na psychomotorickou aktivitu.

Doplňující informace Složení:

 • polymethylsiloxan polyhydrát (hydrogel kyseliny metylkřemičité) – 70%, purifikovaná voda – 30%.

Enterosgel® neobsahuje cukr, sladidla, laktózu, lepek, tuky, barviva, ochucovadla a konzervační látky.

Balení:

 • perorální suspenze, tuba 90g, 225 g, sáček 15 g (2, 10, 30 sáčků v balení).

Upozornění:

 • Před použitím tubu dobře protřepejte. Při vytlačování přípravku Enterosgel® z tuby se může objevit malé množství tekutiny.

Skladování:

 • Skladujte při teplotě 4–25 °C. Uchovávejte mimo dosah děti. Zabraňte vysušení po otevření obalu. Nezmrazovat! Spotřebujete přípravek do 30 dnů od otevření tuby.

Trvanlivost:

 • Spotřebujte do tří let. Nelze použít po ukončení doby trvanlivosti uvedené na obalu.

Instrukce pro případ poškození obalu:

 • Nepoužívejte, je-li poškozen obal.

Nový komentář

* (Povinné)

Alternativní produkty

Přihlášení